E FUNDIT: Calabria duhet të operohet, ja gjendja e Rebic, Leao dhe Romagnoli!

Vazhdojnë të vijnë lajme të hidhura sa i përket infermierisë së Milanit dhe lojtarëve të dëmtuar. Trajneri Stefano Pioli tani duhet të vazhdojë të shtrëngojë dhëmbët dhe nuk flitet vetëm për ndeshjen ndaj Manchester United por edhe në vazhdim.

Lajmi i fundit lidhet me Davide Calabria që do të duhet të operohet.

Kjo është analiza e dëmtimeve të Milanit sipas asaj që u mësua nga Milannews.it:

CALABRIA: pas një traume në gjurin e tij të djathtë në ndeshjen ndaj Manchester United në Angli, ai pësoi një dëmtim të meniskut që kërkon një operacion artroskopik të planifikuar për nesër, të premten 19 Mars.

REBIC: ka një ndezje të inflamacionit të muskulit të jashtëm obturator, një problem nga i cili ai tashmë ka vuajtur javët e fundit.

LEAO: nuk është në dispozicion për një dëmtim të shkallës së parë të muskulit të kërcellit të kofshës së majtë.

ROMAGNOLI: Në stërvitjen e djeshme Alessio Romagnoli pësoi një dëmtim të shkallës së parë në muskulin binjak mesatar të pulpës së tij të majtë.

MANDZUKIC dhe MALDINI: trajtimet për dëmtimet e tyre përkatëse të muskujve po vazhdojnë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu