E fitoi titullin kuqezi të fundit, Seedorf beson te Scudetto i Milanit!

Clarence Seedorf foli për kuqezinjtë në një video për Corriere dello Sport, ku sigurisht preku edhe temat e kampionatit. Megjithatë, zemra e tij mbetet te Milani dhe holandezi nuk mund ta mohojë dot këtë gjë.

Ai sheh te ky Milan i Stefano Piolit disa ngjashmëri me atë kur luante vetë ai në titullin e fundit 2010-2011.

“Milani, i cili fitoi Scudetto në 2010/2011, e fitoi atë në një vit të vështirë, sepse në fund kampionatet nuk fitohen aq lehtë. Ishte një tension i madh kur domosdoshmërisht duhej të sillni në shtëpi rezultatin kundër ekipeve që ndoshta po luanin diçka të rëndësishme.

Duhet të keni shumë durim, shumë profesionalizëm. Mbaj mend fitoren me Fiorentina jashtë shtëpisë, pastaj Genoa në shtëpi … ato ishin ndeshje themelore dhe të komplikuara për të qëndruar në krye të renditjes”.

“Pastaj ishte ndeshja në Romë, e cila na dha festimin e një kampionati të merituar. Unë jam krenar që kam qenë pjesë e Scudettos së fundit.

Milan po bën shumë mirë për momentin dhe po vendos themelet për të qenë konkurrues deri në fund të sezonit, dhe shpresojmë që ai mund të sjellë në shtëpi Scudetto”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu