E duan të gjithë, De Paul thyen heshtjen: “U tregova i qartë me ata që duhet të isha…”

Rodrigo De Paul dëshiron të largohet nga Udinese dhe ai e tha atë qartë, dhe me shumë respekt, gjatë një interviste me tabloidin ‘The Guardian’.

Numri 10 i Udineses, i cili do të jetë ndër protagonistët e Copa America me fanellën e Argjentinës, dëshiron të bëjë një hap në cilësi në dritaren e transferimit të ardhshëm:

“Unë isha i sinqertë dhe shumë i qartë me kë duhej të isha i qartë. U thashë atyre se çfarë mendoj dhe çfarë dua, tani jam 27 vjeç. Nuk do të flas askund tjetër sepse i respektoj të gjithë te Udinese, veçanërisht tifozët që më duan vërtet. “

Në sezonin e fundit, De Paul përfundoi procesin e tij të maturimit, duke u përmirësuar mbi të gjitha në fazën mbrojtëse:

“Ne flasim për gola dhe asistime, por ditën tjetër isha duke kërkuar statistika për rikuperimet e topit. Ata janë pothuajse tre herë më shumë se vitin e parë: ata ishin 150, tani jam mbi 400. Çfarë nuk kisha atëherë, tani e kam. Kështu që tani mendohen. Mirë, çfarë ka tjetër? Çfarë po mungon?”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu