E donte edhe Milani në janar, “Papu” Gomez shpjegon arsyen pse iku te Sevilla: “Nuk ishte faji im, por…”

Dy gola dhe një asist në 22 paraqitje, pas lamtumirës me Atalanta.

Numrat jo të jashtëzakonshëm dhe Papu Alejandro Gomez e di mirë atë. Sezoni i tij, shumë i komplikuar, po përfundon dhe është koha për të bërë një vlerësim:

“Unë u adaptova shumë shpejt, falë grupit. Unë nuk jam më fëmijë dhe gjithçka ishte shumë e thjeshtë, duke ditur gjuhën dhe me katër argjentinas në skuadër.

Shumë gjëra ndodhën pothuajse pa e kuptuar. Ndeshjet kaluan shpejt, duket se kam qenë këtu për një kohë të gjatë por kanë kaluar vetëm katër muaj që kur kam ndryshuar shtëpinë dhe jetën time”, tha ai për TV zyrtar të Sevilla…

Pse Sevilla: “Doja të vazhdoja të luaja në një nga ligat kryesore dhe të thirresha për ekipin kombëtar argjentinas. E dija që nëse do të shkoja në një ligë të vogël nuk do të ndodhte më dhe po prisja për opsionin më të mirë.

Në janar dhe madje edhe më shumë. Me COVID-19 dyert e ekipeve të mëdha italiane u mbyllën për mua. Në ditët e fundit të tregut arriti Monchi dhe unë menjëherë i thashë përfaqësuesit tim të mbyllte marrëveshjen”.

Perspektivat e së ardhmes: “Ne duhet të përpiqemi të sigurohemi që ekipi të mbetet në katër të parët, të mund të luajë në Champions League dhe të konkurrojë me më të mirët çdo vit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu