E dini që Calhanoglu ka thyer një rekord të Kaka-së

Zlatan Ibrahimoviç ringjalli gjithë skuadrën e Milanit në sezonin që lamë pas dhe një prej aspekteve më të rëndësishme është pa dyshim rikthimi në nivelet e kërkuara të Hakan Çalhanoglusë.

Fantazisti turk, pas mbërritjes së suedezit, u ngrit në nivele prej alieni.

Cilësia e lojës së tij ishte për t’u vlerësuar dhe në këtë mënyrë rifitoi jo vetëm zemrat e tifozërisë kuqezi, por edhe besimin e drejtuesve, të cilët nga mall shkëmbimi deri pak muaj më parë, tashmë e shohin si një të pazëvendësueshëm dhe po bisedojnë rinovimin.

Dhe realisht e meriton, sepse shifrat thonë se Çalhanoglu, me paraqitjet e tij ka thyer një rekord që zgjaste prej 12 vitesh dhe i përkiste një futbollisti që do të mbetet përjetë në zemrat e milanistëve.

Hakan ka arritur që në 5 ndeshje radhazi të shënojë ose të ofrojë një pasim për gol, një arritje të cilën kishte mundur ta bënte vetëm Rikardo Kaka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu