“E dija se mund të fitonim por kurrë 3-0!”, emocionohet Galtier!

Christophe Galtier është padyshim shumë i kënaqur pas fitores së Lille ndaj Milani. Një 0-3 që nuk lejon diskutime, siç trajneri pranoi në mikrofonat e Téléfoot:

“Ne e dinim se mund të fitonim, por jo 3-0, do të ishte shumë pretenduese. Përtej aspektit taktik, ne morëm një rezultat të çmendur dhe secili lojtar bëri më shumë se zakonisht.

Kundër Milanit, në fund të fundit, ju duhet ta kapërceni veten. Është shumë e rrallë në këtë profesion të kesh momente gëzimi. Gëzimi im, krenaria ime, është të shoh këtë grup të rritet.

Kjo është fitorja e tyre. Një kënaqësi e madhe. Që nga fillimi i sezonit, qëllimi është që të shkojmë sa më shumë të jetë e mundur në këtë garë. Bëmë një fitore të shkëlqyer sonte, por kanë mbetur edhe tre ndeshje.

Ne do të presim Milan dhe do të duhet të jemi vigjilentë. Unë kam një skuadër që më lejon të bëj zgjedhje të ndryshme në varësi të kundërshtarit. Ne duhet të vazhdojmë ecurinë tonë në Ligue 1. Yazici? Bëri mirë në Pragë, sonte ishte përsëri vendimtar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu