E BUJSHME! Raiola kërcënon Donnarumma: “Do ta prish karrierën…” Prapaskenat

Sipas asaj që Louis Girardi – gazetar merkatoje dhe pranë Pianeta Milan – raportoi në profilin e tij në Tëitter, duket se ka pasur kërcënime verbale nga Mino Raiola kundër klientit të tij Gianluigi Donnarumma në lidhje me rinovimin e tij me Milan.

Agjenti i mirënjohur do të donte që portieri i lindur në vitin 1999 të fitonte të paktën dymbëdhjetë milion euro në vit, ndërsa oferta e Maldini është akoma në tetë milionë euro.

Sipas gazetarit, këto kanë qenë fjalët që Raiola i ka thënë Gigios dhe nëse do të vërtetoheshin atëherë do të ishte diçka skandaloze dhe portieri kuqezi duhet të heqë dorë menjëherë nga agjenti i tij…

“Nëse rinovon me ato shifra, do të shkatërroj karrierën!”.

Praktikisht, plani i Mino Raiola është i qartë: 12 ose nuk ka!

Ndryshe Donnarumma mund të largohet në qershor ose të gjendet një marrëveshje për 1 vit kontratë dhe kështu që do të mund të largohej pas 1 viti ose me një shitje shumë të vogël të kapitalit por me 10 mln euro në sezon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu