E BUJSHME NGA SPANJA! “Barcelona tentoi të fuste hundët për Tonali por u pengua nga ky fakt”

Sandro Tonali po përgatitet të bëhet një lojtar i ri i Milanit.

Siç është thënë e shkruar në këto ditë, klubi kuqezi   dhe Brescia po negociojnë për të gjetur akordin e duhur për të lejuar mesfushorin e lindur në 2000 të vazhdojë të veshë fanellën kuqezi.

Palët kanë rishikuar shifrat e marrëveshjes, me Brescia që tani është gati të mbledhë një shumë më të ulët, afërsisht dhjetë milion, krahasuar me atë që u ra dakord verën e kaluar.

Marrëveshja u arrit praktikisht, me shtimin e kartonit të Olzer, shumë i vlerësuar nga Pippo Inzaghi.

Përveç kësaj, Lorenzo Colombo duhet të shkojë gjithashtu në Brescia – ka të ngjarë që ai të lëvizë me një huazim dy-vjeçar – por jo menjëherë.

Qendërsulmuesi do të qëndrojë në Milanello derisa kuqezinjtë të blejnë një qendërsulmues të ri.

Në fakt, Stefano Pioli aktualisht nuk mund të llogarisë asnjë sulmues duke pasur parasysh lamtumirën e Mario Mandzukic dhe dëmtimin e Zlatan Ibrahimovic.

Ndërsa është duke pritur për Giroud ose Jovic, Colombo do të drejtojë sulmin në verën e Milanit, përpara se të niset për në Brescia.

Ndërkohë, për sa i përket Sandro Tonali, lajmet  që vijnë nga Spanja janë të bujshme.

Futbollisti – sipas Sport.es – vazhdon të vlerësohet shumë nga Barcelona, ​​e cila e konsideron atë Pirlon ‘e ri’.

Klubi Blaugrana do të ishte përpjekur të kuptonte – në javët e fundit – nëse do të kishte kufij për të sjellë Tonali në Spanjë, por situata ekonomike e bëri të pamundur operacionin.

Tonali ditët e fundit – siç do ta mbani mend – ka qenë gjithashtu i lidhur me Fiorentina por mbi të gjitha me Juventusin.

Asgjë për të bërë, mesfushori dëshiron vetëm Milanin dhe së shpejti – përtej surprizave të bujshme – do të rifillojë aty ku e la.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu