E BUJSHME NGA ANGLIA: “Milani tenton supergoditjen në janar. Bastet e japin favorit”

Nicolas Pépé në Milano. Dy vjet me vonesë. Ky, sipas “bookmakers” britanikë do të jetë një operacion i mundshëm në tregun e ardhshëm të janarit.

Sulmuesi anësor nga Bregu i Fildishtë, i lindur në 1995, në fakt po luan shumë pak me Arsenalin e Mikel Arteta dhe duket se ai mund të ndryshojë fanellën e tij kur të hapet dritarja për transferimet e lojtarëve.

I blerë për 80 milion euro te Lille në verën e 2019, Pépé, te Arsenal, nuk po shkëlqen këtë sezon. Sidomos për shkak të kohës së shkurtër që është aktivizuar nga menaxheri bask.

Deri më tani, në fakt, numri 19 i “Topçinjve” ka luajtur vetëm 649 minuta, të ndara në 12 paraqitje midis Premier League (7), Europa League dhe League Cup.

Megjithëse, megjithatë, ai ka luajtur një mesatare prej 54 minutash për ndeshje, ai tashmë ka shënuar 3 gola.

Marcelo Bielsa has already offered verdict on Nicolas Pepe ahead of  Arsenal's clash with Leeds - football.london

Një shenjë e qartë se si futbollisti është shumë i vlefshëm dhe i etur për të shkëlqyer.

“Një lojtar që luan është i lumtur”, tha Pépé kohët e fundit për “Canal Plus” në Francë.

“Arteta dëshiron që unë të jem 100% i përqendruar gjatë 90’ të ndeshjes. Por pastaj gjatë javës gjatë trajnimit e kuptoj që jam një rezervë. Trajneri flet me mua, ashtu si ndihmësit e tij. Por është zhgënjyese për një lojtar që të jetë gjithmonë në stol”.

Atëherë, ku mund të shkojë Pépé në tregun tjetër të transferimeve? “BetFair”, në Angli, jep Milan si destinacion të anësorit sulmues, bashkatdhetarit të Franck Kessié.

Nicolas Pepe admits he is 'frustrated' at Arsenal and wants to play more to  'find a smile again'

Ky lajm u raportua gjithashtu nga The Sun. Vlerësimi i Pépé, për momentin, është rreth 40 milion euro dhe paga e tij rreth 10 milion euro në vit. K

Këto janë shifra që mund të dekurajojnë çdo investim nga klubi kuqezi. Por, në rast se Samu Castillejo, i cili ka pretendentë në Ligën Spanjolle, duhet të shitet menjëherë, atëherë Djalli mund të kthehet vërtet në mendime për Pépé, për të cilin ai ishte interesuar tashmë disa sezone më parë, ashtu si Napoli.

Natyrisht, Pepe është nën kontratë me Arsenalin deri më 30 qershor 2024 dhe duhet të shkurtojë pagën e tij dhe ta shpërndajë atë për disa vite më vonë në një marrëveshje të re të mundshme me Milanin.

Sidoqoftë, nuk janë vetëm kuqezinjtë admiruesit e Pépé. Për bastet angleze, pistat e PSG, Roma, Everton dhe Lazio janë gjithashtu të hapura, megjithëse në sfond.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu