E BUJSHME: Milani mund të kthejë për 6 muaj ish-sulmuesin!

Merkato sjell të papritura dhe ndonjëherë është një “lojë agjentësh” që duan të ndizet një ankand ose të dalë sa më në dukje emri i klientit të tyre…

Në disa raste ndodh diçka, në të tjera asgjë! Ditët e fundit ka qarkulluar lajmi për një kthim të mundshëm dhe befasues të Stephan El Shaarawy te Milani!

Sulmuesi fluturoi në Kinë vetëm një vit më parë, duke pranuar ofertën e Shanghai Shenhua.

El Shaarawy conferma: "A gennaio contatti con due italiane". Una è la Roma  | Goal.com

U përfol se ish-lojtari i Milan mund të kthehej në Itali, me Romën dhe Juventusin mjaft të interesuar. PSG bëri gjithashtu të ditur se ata ishin në garë për lojtarin italian 28 vjeç.

Në orët e fundit, sipas Corriere dello Sport, Milan dhe Arsenal gjithashtu kanë lëvizur për të sjellë El Shaaraëy përsëri në Evropë.

Shanghai Shenhua, El Shaarawy show: 2 gol e finale di Coppa | Foto -  Sportmediaset

Për kuqezinjtë do të ishte një kthim i bujshëm, pas lamtumirës së vitit në 2015.

Sidoqoftë, El Shaarawy do të lëvizte vetëm deri në janar 2021. Në fakt, Shangai do ta linte të lirë për muajt e ardhshëm, kur kampionati kinez do të ndalet për pushim.

Da El Shaarawy messaggi in rossonero: "Il Milan rimane la mia squadra" |  Goal.com

Me këto kushte do të jetë e nevojshme të shihet nëse Milani i Pioli do të synojë të përqendrohet te “Faraoni” vetëm për disa muaj. Marrja e El Shaarawy do të ishte një avantazh i madh për sulmin, por në janar do të linte një boshllëk për të plotësuar seancën e merkatos dimërore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu