E BUJSHME: Milani humbet durimin, bllokon portierin post-Donnarumma! Detajet

Milani arriti të rinovojë kontratën e Zlatan Ibrahimovic, por ka edhe dy çështje të tjera për të zgjidhur. Ato janë Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu.

Për të dy nuk ka pasur asnjë lajm ditët e fundit. Portierit iu ofrua një marrëveshje me vlerë 7.5-8 milion euro neto në sezon, por agjenti i tij Mino Raiola vazhdon të kërkojë më shumë.

Aktualisht nuk ka kushte për tymin e bardhë. Ekziston një rrezik i fortë që Gigio të largohet nga klubi i Milanit në një transferim falas…

Milani tashmë po mendon për një zëvendësim të mundshëm të Donnarumma, ka më shumë portierë për tu vlerësuar.

Këtu përfshihet Mike Maignan, i cili luan te Lille dhe ka një kontratë që skadon në qershor 2022.

Sipas asaj që është zbuluar nga Tuttomercatoëeb.com, Milani dëshiron ta bllokojë atë së shpejti.

Marrëveshja në parim është afër arritjes për 17-18 milion euro. Maignan ka dhënë pëlqimin e tij për transferimin në fanellën kuqezi, edhe pse klube të tjera janë gjithashtu në gjurmët e tij.

Tottenham, mbi të gjitha, po mendon për portierin për të zëvendësuar titullarin e mundshëm Hugo Lloris.

Maignan u përball me Milan këtë sezon në ndeshjen e dyfishtë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Ai tashmë e njeh Zlatan Ibrahimovic, që të dy luajtën për Paris Saint-Germain dhe u njohën me njëri-tjetrin në Paris.

Ekzistonte gjithashtu një marrëdhënie e drejtë mes tyre.

Francezi 25-vjeçar do të ishte një zgjidhje e mirë nëse Donnarumma largohet nga Milano.

Ai ka bërë paraqitje si në Ligën e Kampionëve ashtu edhe në Ligën e Evropës me Lille.

Përveç se është i aftë në dalje, ai gjithashtu shkon mirë me topin në këmbët e tij dhe kjo është një cilësi e rëndësishme në futbollin e sotëm.

Për mënyrën se si ekipi i Stefano Pioli vendos manovrën, është thelbësore që të ketë këtë karakteristikë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu