E BUJSHME: Milan, ndizet pista “Icardi”! Maldini studion goditjen e madhe të janarit

Milani vazhdon të fluturojë midis Serie A dhe Europa League. Skuadra e Piolit ka fituar bindje dhe besim, por sigurisht që ka nevojë të fuqizohet edhe më shumë.

Disa korrigjime që të përpiqet ta luajë deri në fund për trofe, me lojtarë të tjerë të mëdhenj, me Maldini dhe Massara të cilët në janar synojnë të ndërhyjnë për të përforcuar tabelën e shahut të Piolit.

Para së gjithash, duke filluar nga reparti i mbrojtjes, ku përparësia e “Djallit” mbetet gjithmonë Milenkovic i Fiorentina.

Klubi i Commisso vlerëson serbin 40 milion euro, por Milani po synon një ofertë më të ulët duke marrë parasysh që lojtari vështirë se do të rinovojë kontratën që skadon në vitin 2022.

Alternativa në rol është një vjollcë tjetër, Pezzella, për disa kohë jo i dyshimte në radarin e Maldinit. Fiorentina vendosi çmimin e argjentinasit në 12-13 milion.

Por, një tjetër argjentinas ngacmon gjithashtu imagjinatën e Milanit, përkatësisht Mauro Icardi. Ish-lojtari i Interit ka pak hapësirë ​​te Paris Saint-Germain i Tuchel, me gruan e tij agjente Wanda Nara që i shkeli syrin tifozëve kuqezi pas derbit që fituan kundër skuadrës së Conte.

Icardi do të ishte qendra sulmuese ideale në planet e kuqezinjve si zëvendës Ibrahimovic ose për të ndarë sulmin me yllin suedez derisa ky i fundit t’i thotë lamtumirë futbollit.

Klubi kuqezi mund të mendojë për një huazim të rëndë prej rreth 10 milion euro, me të drejtë ose detyrim për të shlyer në 40 milion plus bonuse të ndryshueshme.

Milani po synon shumë dhe nuk ndalet në projeksionin e afatit kalimtar të dimrit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu