E bujshme me Simakan: nuk ka mbaruar ende! Detajet dhe plani i Milanit

Maldini dhe Massara tashmë janë projektuar me synimin për në tregun e transferimeve të verës. Ekzistojnë disa role që duhet të përforcohen në ekipin e Pioli, me vëmendje të veçantë ndaj sektorëve të sulmit dhe mbrojtjes. Tashmë në janar, por edhe verën e kaluar, Milan ishte duke kërkuar një mbrojtës qendror të vlefshëm.

Në tregun e transferimeve dimërore, Mohamed Simakan, mbrojtësi në fuqi te Strasburg, u duk një hap larg nga veshja e ngjyrave kuqezi; dëmtimi serioz i gjurit i ndërlikoi planet dhe shkatërroi marrëveshjen. Fikayo Tomori arriti më pas nga Chelsea, me formulën e huasë me të drejtën e shlyerjes për verën.

Nevojiten 28 milion euro të mira për të blerë anglezin, një shumë që deri më sot i bën drejtuesit të mendojnë shumë. Megjithatë, Fikayo po bën përshtypje në Milano: paraqitjet e shkëlqyera e bëjnë atë një mundësi që nuk duhet humbur.

Nëse Tomori nuk do të blihej nga Milani për çmimin e lartë, do të ishte e vështirë të fillonte një negociatë blerjeje për ta rrëmbyer atë nga Chelsea. Me pak fjalë, Milani mund të përpiqet të bëjë një përpjekje të vogël ekonomike për të fituar përfundimisht një nga yjet në rritje të skenës evropiane të futbollit.

Sidoqoftë, nëse Tomori dërgohet përsëri në Londër, Mohamed Simakan mund të përfaqësojë edhe një herë një alternativë të shkëlqyeshme për të forcuar mbrojtjen.

Gazzetta shkruan se Simakan, që duhet të transferohej te Leipzig si pasuesi i Upamecano, ende vazhdon të jetë i Strasbourg.

Mbrojtësi i Strasburgut po lufton të shërohet nga dëmtimi që çoi në një operacion në gju. Dhe në verë, pothuajse me siguri, ai do të jetë gati të kthehet në fushë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu