E BUJSHME: Maldini i telefonon Fiorentina-s! Vjen oferta për Milenkovic

Milani lëviz në treg.

Sipas Tutto Mercato Web, gjatë kësaj kohe që kanë qenë ndeshjet e ekipeve kombëtare, Paolo Maldini dhe Massara kanë kontaktuar me drejtuesit e klubit të Fiorentinës duke prezantuar një ofertë të parë për Nikola Milenkovic.

Një huazim prej 10 milion eurosh për një periudhë prej 1 viti e gjysmë dhe blerje e detyrueshme prej 30 milion euro.

Një mënyrë pagese e imponuar nga situata aktuale ekonomike. Fiorentina reflekton, për momentin ata nuk do të dëshironin ta privonin veten nga Milenkovic në këto kushte.

Më e lehtë të presë për propozime të tjera. Ekziston interesi i Interit, Milenkovic gjithashtu pëlqehet nga Juventusi. Por këto interesime nuk janë bërë ende oferta. Në vend të kësaj, Milani do të provojë përsëri për janarin…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu