E BUJSHME! Donnarumma-Milan, merr jetë skenari i fundit. Portieri u ka rrëfyer miqve…

Te Milani vazhdon të jetë më e diskutuara çështje: ajo e të ardhmes së Gigio Donnarumma.

Palët janë ende shumë larg, pasi kërkesat e agjentit sportiv të portierit mbeten shumë të larta.

Mino Raiola kërkon një rinovim të kontratës për klientin e tij me një pagë sezonale të vendosur në 10 milion euro plus 2 bonuse, por Milani nuk lëviz nga oferta prej 7 milion plus 1 bonus.

Është një kokë më kokë shumë e vështirë, duke qenë se klubi kuqezi nuk është aspak i gatshëm të rrisë propozimin e tij ekonomik.

Është përsëritur disa herë se rinovimi i Donnarumma do të varet nga fati i sezonit, ose më mirë nga arritja ose dështimi i golit të Champions League.

Në realitet, gjërat duket se janë ndryshe. Lajmet e fundit përkatëse në lidhje me këtë çështje pohojnë se Gigio dëshiron Milanin dhe për këtë arsye klubi i Elliott mund të shkojë ta takojë atë duke ofruar një formulë alternative të rinovimit…

Siç është raportuar nga gazetari Alessandro Jacobone në kanalet e tij sociale, Milani është i vendosur në ofertën e tij dhe nuk ka ndërmend të reagojë aspak.

Pozicioni i Mino Raiola është i njëjtë, i cili nuk duket se dëshiron ta ulë kërkesën e tij.

Por një gjë është e sigurt, Gianluigi Donnarumma dëshiron të qëndrojë te Milani, dhe për këtë arsye klubi mund të jetë i gatshëm të rinovojë kontratën e tij për një vit tjetër.

Nëse është kështu, në gjashtë muaj rinovimi i portierit të Campania do të diskutohet përsëri.

Siç mund ta kujtojmë mirë, ajo e rinovimit vjetor ishte në të kaluarën një ide e Raiola.

Dhe nuk është diçka për t’u habitur që Milan dhe Donnarumma, për të mos prishur lidhjen e tyre, janë të gatshëm të zgjedhin këtë formulë rinovimi.

Siç na informon i njëjti burim, është e sigurt që Gigio dëshiron të qëndrojë me kuqezinjtë.

Dhe ky lajm konfirmohet edhe nga një gazetar tjetër, Pietro Balzano Prota.

Ai deklaroi se Donnarumma vetë u përsëriti shokëve të tij të skuadrës, por edhe miqve të tij dëshirën e tij për të qëndruar në Milano.

Kush e di nëse vendimi i shumëpritur për rinovimin e tij nuk do të arrihet së shpejti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu