E BUJSHME: Babai i Brahim Diaz sjell Firpo te Milani! Kontaktet dhe strategjia kuqezi

Milani e ka seriozisht për Junior Firpo. Një ide e lindur pesëmbëdhjetë ditë më parë që është bërë një negociatë e vërtetë.

E vështirë, por jo e pamundur. Kuqezinjtë kanë regjistruar një hapje të parë të lojtarit dhe gjatë ditës ata do të thellojnë diskutimin me agjentët e ish-futbollistit të Betis Sevilla.

Marrëdhëniet e shkëlqyera me Sufiel Abdelkader, babai i Brahim Diaz dhe përfaqësues i Junior Firpo, mund të favorizojnë klubin e Milanit.

Në kontaktin e pritur në orët e ardhshme, Milani planifikon të arrijë një marrëveshje me lojtarin në mënyrë që të fitojë një pozicion të fortë në negociatat me Barcelonën.

Katalanasit e konsiderojnë Junior Firpo në shitje dhe kanë diktuar kushtet: ok për huazimin 1 milion euro me të drejtën e shlyerjes të vendosur në 20 mln euro.

Milani dëshiron të ecë përpara në negociata, duke e konsideruar Junior Firpo një përparësi në këtë fazë të dytë të tregut të transferimeve dimërore.

Por dëshiron të negociojë për shifrën e shpërblimit sepse e konsideron vlerësimin e 20 milion eurove shumë të lartë.

Ideja është 1 mln euro huazim dhe 15 blerje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu