E ardhmja nuk e shqetëson! Kessie, gol dhe festim i veçantë në Milanello (VIDEO)

Franck Kessie është sigurisht një nga lojtarët me performancën më të mirë në sezonin 2020/2021.

Milan dëshiron ta mbajë të shtrënguar për të ardhmen dhe tashmë është duke biseduar me agjentin për rinovimin e kontratës, që skadon në qershor 2022.

Mesfushori i  Bregut të Fildishtë është i  lumtur me fanellën kuqezi dhe ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se dëshiron të qëndrojë për disa vite të tjera.

Ndjesia është se marrëveshja do të vijë, edhe nëse nuk do të ketë mungesë të ekipeve që përgjojnë, të cilët dëshirojnë të përfitojnë nga çdo problem në negociata.

Javët e fundit është folur për i nteres nga Premier League dhe La Liga për mesfushorin.

Ndërkohë, Kessie është shumë i  përqendruar te Milani, ai nuk e lë veten të shmanget nga çështjet jashtë fushe dhe synon të japë më të mirën e tij në finalen e sezonit për të arritur në Ligën e Kampionëve.

Klubi ka postuar një video që tregon mesfushorin e Fildishtë duke shënuar dhe më pas duke u kënaqur me një gëzim për të festuar golin që shënoi në stërvitje.

Një atmosferë e qetë në grup në Milanello dhe një dëshirë e madhe për të harruar barazimin zhgënjyes të shtunën e kaluar kundër Sampdoria.

Ndeshja jashtë fushe kundër Parma nuk mund të gabohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu