E ardhmja kuqezi, mesazhi i Ibrahimovic drejtuar klubit: “Kush nuk do të donte?!”

Duke pasur parasysh ditëlindjen e tij të 40 -të, Zlatan Ibrahimovic ishte protagonisti i një bisede të gjatë dhe intensive në mikrofonat e Milan TV, kanali zyrtar tematik i klubit Rossoneri.

Një intervistë që do të riprodhohet plotësisht pasdite, por nga e cila tashmë kemi një fragment…

Dyzet vjet për Ibrahimovic, i cili ende ndihet si një udhëheqës, një nga lojtarët më të rëndësishëm të Milanit.

Por padyshim që do të jetë e nevojshme të kuptohet se cila do të jetë e ardhmja e tij profesionale. Kontrata e Zlatan skadon në qershor 2022 dhe perspektiva është e ndryshme…

Ibra mund të mendojë të rinovojë dhe të vazhdojë të luajë te Milani si lojtar, ose të marrë parasysh detyrat e tjera ndërkombëtare. Por nuk përjashtohet as tërheqja nga fushat, një vendim i rëndësishëm që suedezi do të marrë pas arsyetimit të gjerë…

Ndërkohë, në intervistën e sotme, Ibrahimovic u përgjigj për qëllimet e tij si më poshtë: “E ardhmja në role të tjera? Së pari më duhet të luaj, pastaj mendoj për hapin tjetër.

Dua të luaj më shumë, sa më shumë që të jetë e mundur. Nuk dua të pendohem dhe t’i them vetes se mund të kisha vazhduar. Unë nuk kam arritur ende në atë moment.

Ndihem më i fortë nga të gjithë. Natyrisht që unë do të vlerësoj çdo mundësi, kush është ai që nuk dëshiron të luajë apo të punojë për Milanin?”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu