E ardhmja Kessie | Dy shkëmbime të mundshme sipas “La Razon”: njëri sidomos nga Liverpool por…

Milan rrezikon të humbasë Franck Kessie. Negociatat për rinovimin e kontratës nuk po vazhdojnë në mënyrën e dëshiruar. Çdo skenar është i mundur.

Klubi gjithashtu mund të konsiderojë një shitje në merkaton e dimërit. Nëse një marrëveshje nuk arrin me agjentin George Atangana deri në fund të vitit 2021, Paolo Maldini dhe Frederic Massara mund të konsiderojnë shitjen e mesfushorit Ivorian për të shmangur humbjen e tij në një transferim falas në verën e vitit 2022.

Duke pasur parasysh janarin, Milani mund të vlerësojë si ofertat në para ashtu edhe shkëmbimet e mundshme.

Sipas La Razon, Atletico Madrid do të donte të përfitonte nga situata kontraktuale e Kessie për ta siguruar atë dhe mund të vendoste kartonin e Hector Herrera në tryezë. Meksikani, i cili do të mbushë 32 vjeç në 2022, tashmë ishte lidhur me kuqezinjte në të kaluarën dhe nuk duket një lojtari përshtatshëm për të filluar një negociatë me Maldini dhe Massara…

“Razon” gjithashtu konfirmon thashethemet e qarkulluara javët e fundit në lidhje me gatishmërinë e Liverpoolit për t’i ofruar Thiago Alcantara Milanit për të pasur Kessie. Gjithashtu në këtë rast na vjen të themi se është një operacion i komplikuar, duke qenë se ish -Barcelona dhe Bayern Munich merr një pagë shumë të lartë.

Do të ishte një përforcim interesant për ekipin e Stefano Piolit, por është e vështirë për ne të mendojmë se shkëmbimi mund të materializohet…

Nuk duhet harruar se PSG është gjithashtu në gjurmët e mesfushorit të Milanit. Edhe në këtë rast, një ofertë shkëmbimi nga Leonardo nuk duhet të përjashtohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu