E ardhmja e Pierre Kalulu: vendimi i klubit duket “i detyruar”!

Pierre Kalulu arriti nga Lyon në një transferim falas në verë. Mbrojtësi i ri francez kurrë nuk ka gjetur hapësirë ​​në ekipin e parë dhe mund të largohet nga kuqezinjtë në janar.

Milani, megjithatë, përqendrohet shumë në cilësitë e njëzet vjeçarit dhe do të donte ta huazonte atë për ta bërë atë të pjekur në Serie A dhe më pas ta kthente atë në fund të sezonit.

Kalulu ka treguar në ato pak miqësore se di ta bëjë mirë krahun e djathtë dhe se ai është një element i shkëlqyer për të ardhmen.

Momenti i mirë i Calabria dhe kthimi i Andrea Conti ngadalëson rritjen dhe hapësirat e tij në Milano. Sipas calciomercato.com, klubi po vlerëson se kujt do t’ia propozojë atë në janar, për ta bërë atë të luajë vazhdimisht dhe ta lejojë atë të demonstrojë plotësisht vlerën e tij.

Maldini dhe Massara janë duke punuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu