E ardhmja e Contit, Cagliari bën presion. Milani pret 4 mln euro, mbrojtësi vendos një kusht bazë

Milani po punon për të hequr të gjitha tepricat e skuadrës së tij. Pasi kanë shitur Mattia Caldara dhe Jens Petter Hauge, Maldini dhe Massara po kërkojnë gjithashtu strehim për Tommaso Pobega dhe Andrea Conti.

Siç u tha sot, një takim u zhvillua në Casa Milan midis drejtuesve të Rossonerëve dhe Cagliari. Tema kryesore e diskutimit ishte Pobega, mesfushori i përcaktuar si premtimi i futbollit italian.

Maldini dhe Massara po e konsiderojnë shitjen e tij në huazim, duke qenë se për sezonin e ardhshëm ka nevojë të ketë një mesfushor gati për të luajtur në një linjë me dy lojtarë dhe i cili ka përvojë.

Dialogjet janë në progres, me klubin nga Sardenja i cili përveçse eshte i interesuar për Tommaso Pobega, shikon edhe nga Andrea Conti. Mbrojtësi është në shitje dhe Milani pret të fitojë rreth 4-5 milionë euro nga shitja e tij.

Në fakt, kuqezinjtë tashmë po punojnë për të përforcuar krahun e djathtë të mbrojtjes me Alessandro Florenzi (marrëveshja është afër përfundimit) dhe ata gjithashtu po mbajnë një sy te Sergino Dest i Barcelona-s.

Kontrata e Andrea Contit me Milanin skadon në vitin 2022. Për këtë arsye është e vështirë të mendosh të jesh në gjendje ta huazosh atë. Menaxhmenti i Rossonerëve dëshiron ta shesë atë plotësisht këtë verë.

Lojtari padyshim e pranon transferimin. Destinacioni i tij i preferuar është Sampdoria e D’Aversa; për të lëvizur në Cagliari ai diktoi një kusht.

Nga CalcioMercato.com folën për mënyrën sesi Sampdoria dhe Cagliari po i drejtohen Milanit për Andrea Conti.

Mbrojtësi, duke pasur parasysh njohjen e tij të mëparshme me trajnerin D’Aversa (sezonin e kaluar te Parma), do të preferonte destinacionin ligurian. Për transferimin në Sardenjë, ai do të kishte bërë një kërkesë të veçantë: kontrate 4 vjet te Cagliari!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu