Dy lojtarë shqetësojnë drejtuesit e Milanit. Ditë reflektimi te kuqezinjtë dhe rasti Locatelli

Paolo Maldini dhe Frederic Massara po punojnë për të forcuar Milanin për sezonin e ardhshëm. Mes rinovimeve dhe riblerjeve, ditët e dy menaxherëve janë sigurisht shumë intensive.

Zyrtarizimi i Fikayo Tomorit do të vijë brenda 48 orëve të ardhshme, pastaj Sandro Tonali është çështja tjetër që do të duhet të mbyllet.

Maldini po negocionë me Brescia. Milani po pret gjithashtu një përgjigje nga Hakan Calhanoglu.

Për më tepër, Maldini dhe Massara janë thirrur të marrin një vendim për dy lojtarë, te të cilët sezoni i kaluar patën dy fate të ndryshme. Po flasim për Tommaso Pobega dhe Jens Petter Hauge.

Mesfushori italiani, pasi rinovoi kontratën e tij, u dallua në La Spezia, duke garuar në një kampionat të shkëlqyeshëm.

Italiani i lindur në 1999 e mbylli sezonin me 20 paraqitje në Serie A, gjashtë gola dhe tre asistime.

Gjithashtu u shfaq mirë me fanellën e ekipit kombëtar Under 21 dhe performancat e tij sigurisht nuk kanë kaluar pa u vënë re.

Udinese, Sassuolo por edhe Lazio dhe Salernitana kanë treguar interes për të. Vlerësimi i tij është rreth 15 milion euro.

Një vlerësim i ngjashëm me atë të Hauge. Norvegjezi, pas një ndikimi të shkëlqyeshëm me fanellën kuqezi, u mënjanua nga Stefano Pioli, i cili vendosi të bënte zgjedhje të tjera gjatë sezonit.

Milani reflekton nëse duhet të vërë bast mbi të apo ta lërë të shkojë. Ish-Bodo u ble për një shumë afër 4-5 milion euro.

Një lamtumirë në verë do të lejojë kuqezinjtë të buxhetojnë një fitim të mirë kapitali.

Hauge e pëlqejnë në Gjermani, me Bayer Leverkusen, në radhën e parë, por edhe në Angli, me Ëatford (nuk është rastësi që është folur për një përfshirje të mundshme në marrëveshjen De Paul).

Këto janë ditë reflektimi në shtëpinë e Milanit. Frika është se brenda dy viteve vlera e tyre mund të dyfishohet, në mos trefishohet, siç ndodhi me Locatelli, i shitur për më pak se 15.

Tani Sassuolo do të dëshironte të paktën 40 për italianin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu