Dy ish-lojtarët e Serie A sfidojnë Milanin: “Nuk i besoj shumë Ibra dhe Mandzukic…”

Pasi i tha lamtumirë Italisë për të provuar një aventurë të re dhe intriguese në Serbi me fanellën e Yllit të Kuq, Filippo Falco, ish-sulmuesi i Lecce-s, do të përballet sonte me një nga emrat e mëdhenj në Itali: Milan

Risultato immagini per falco crvena zvezda

“Debutimi im në Evropë kundër Milanit do të më bëjë shumë krenar – tha Falco për La Gazzetta dello Sport -. Moment krize te kuqezinjtë? Nuk u besoj atyre, Ibra dhe Mandzukic janë numrat 1!

Për trajnerin e Crvena Zvezda, ish Lazio dhe Inter, Dejan Stankovic, Falco thotë: “Ai është aq karizmatik sa ishte si lojtar. Gjithmonë kërkon shumë. Pret shumë nga unë,  më bën krenar: ai më tha se së bashku do të bëjmë gjëra të mëdha”.

Risultato immagini per falco crvena zvezda

Për të siguruar Falco nga Lecce, Crvena Zvezda pagoi 1 mln euro dhe 300 mijë bonus në rast kualifikimi në Champions.

Mesfushori sulmues fiton 500 mijë euro në sezon për dy vitet e ardhshme.

Falco nuk është i vetmi italian pasi edhe ish-sulmuesi i Bologna dhe Sassuolo, Falcinelli, luan gjithashtu me serbët dhe këtë sezon ka shënuar 7 gola.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu