Dy interistët e Spezia-s e ekzagjerojnë: “Do t’ia bëjmë b*thën Milanit nesër…”

Milani kthehet në La Spezia të shtunën, ku sezonin e kaluar u mposhtën çuditërisht me rezultatin 2-0. Protagonistët e atij suksesi kumbues ligurian ishin Giulio Maggiore dhe Simone Bastoni, autorë të dy golave ​​vendimtar…

Ekipi tani i stërvitur nga Thiago Motta shpreson të bëjë një fitore tjetër ndaj ekipit te Stefano Piolit.

Ishin Maggiore dhe Bastoni ata që provokuan Rossonerët përmes rrjeteve sociale. Në një histori në Instagram të publikuar dhe fshirë nga vetë Bastoni, e shohim atë duke pyetur shokun e tij të skuadrës “A do t’ia bëjmë b*then Milanit?” dhe Maggiore përgjigjet “Po, unë bëj një gol dhe t’i gjithashtu nje tjeter”.

Edhe pse historia u eliminua, ajo mbeti në internet aq gjatë sa të ruhej dhe të shkaktonte reagimin e tifozëve kuqezi.

Padyshim që ky episod do të motivojë Piolin dhe djemtë e tij edhe më shumë për të fituar në Liguria.

Jo se kjo ishte e nevojshme për të pasur stimujt e duhur për të synuar 3 pikë në Alberto Picco, por është një detaj më shumë që mund të shtyjë drejt fitores…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu