“Dy gola i duheshin anuluar Milanit” Drejtuesi i Fiorentinas në botën e çudirave…

Giancarlo Antognoni, menaxheri i Fiorentina, u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes Franchi dhe pati edhe polemika mbi arbitrimin…

“Ne nuk morëm asnjë pikë, por ka ecuri, kjo na jep mundësinë për të vazhduar kursin. Ka keqardhje për rezultatin dhe për disa vendime që ne mendojmë se nuk ishin shumë koherente”.

Episodet: “Goli i parë, ka një shtytje nga Ibrahimovic ndaj Pezzella, e zhbalancoi atë. E dyta është rivënia anësore e ndryshuar nga e cila ata shënuan. Janë dy episode për t’u shqyrtuar”.

Në lidhje me ndryshimin taktik: “Kishte këtë ndryshim të trajnerit me katër mbrojtësit dhe lojtarët teknikë në mes. Ne luftuam në të njëjtin nivel me ekipin e dytë në renditje, mekanizmi ishte pozitiv. i vetmi peng është rezultati”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu