“Dy ekipe për titullin, deri në 17 janar nuk humbasin pikë”

Gazetari Sandro Piccinini, i pranishëm në studiot e “Sky”, foli për garën Scudetto pas disfatës së Napolit në Olimpico kundër Lazios:

“Juventusi dhe Interi janë favoritët dhe mbeten favoritët, pas një faze të parë rregullimi tani të dy ata kanë filluar garën e tyre dhe nuk ka gjasa të humbasin pikë deri më 17 janar.

Milani po bën më shumë sesa duhet, por qëllimi është vendi i katërt. Për mua gara në fund do të jetë me dy ekipe, Milani është atje me plot meritë, por është shumë e vështirë që dikush tjetër të bashkohet”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu