Duarte – Kur me telefonoi Maldini me dridheshin duart..

I sapo ardhur te Milan Leoa Duarte ka folur per here te pare per Milan TV..

Jam shume i lumtur qe jam ketu dhe te jem pjese e nje klubi te madh si Milan uroj te pershtatem sa me shpejt ketu. Lojtari brazilian eshte dukur i emocionuar ne video:

Kur ishim ne shtepi ndiqnim ndeshjet ne Champions bashke me babain tim dhe benim tifo per Milanin, babai im eshte nje fans i Paolo Maldini, te luash per kete fanelle eshte nje nder. Njeriu pare qe me dha lajmin ishte pikerisht Maldini dhe une isha ne nje qender tregtare, isha shume i emocionuar dhe nuk dija cfare te flisja.. Tani jam ketu dhe fale Zotit cdo gje shkoi mire.

Paqueta? Kam folur shume me te, me ka thene qe do te me ndihmoje shume, me ka folur mire per qytetin dhe per klubin kuqezi.

Ish Numri 43 i Flamengo ka idhuj Juan dhe Thiago Silva, uroj te bej sa gjysmen e Thiago Silves te Milan do te isha i lumtur. Per fansat e Milan premtoj pune dhe shume impenjim per keto ngjyra, nuk dorezohem kurre.. mezi pres te luaj ne San Siro!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu