“Dua t’i shoh të tjerët në vend të Maldinit! Nuk shpenzon kot, por aq sa vlen lojtari…”

Dario Simic, ish-futbollisti kuqezi, i cili foli drejtpërdrejt në Tëitch në kanalin zyrtar të klubit kuqezi, u ndal te puna e Paolo Maldini në merkato, me menaxherin e Milanit i cili duhej të punonte vitet e fundit me një buxhet jo në nivelin e klubeve më të larta evropiane :

“Paratë nuk janë të mjaftueshme për të bërë ekipin, Paolo është duke punuar dhe shpenzon shumën e duhur për secilin lojtar, ai nuk harxhon para kot.

Nuk është e lehtë, por nëse je i mirë dhe i sinqertë mund ta bësh. Dua t’i shoh të tjerët kur nuk kanë mundësi të mëdha ekonomike..

Është gjithashtu e rëndësishme që ata të stërviten mirë, pa një trajner të fortë është e vështirë për lojtarët të shprehen më së miri”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu