Dritë jeshile nga Real Madridi! Goditje e mundshme e Milanit?

Milani po përgatitet për ndeshjen e kampionatit kundër Atalantës dhe po punon për t’u rritur ndeshje pas ndeshje. Ndërkohë, drejtuesit vazhdojne të studiojnë lëvizjet e ardhshme në funksion të janarit.

Dy ndeshjet e para në Ligën e Kampionëve kundër Liverpool dhe Atletico Madrid theksuan mungesën e përvojës së ekipit të Piolit. Kuqezinjte treguan dy paraqitje të shkëlqyera, por nuk ishin në gjendje të menaxhonin momentet kryesore të ndeshjeve dhe u kthyen në shtëpi pa pikë në të dyja rastet…

Për këtë Maldini dhe Massara janë në kërkim të lojtarëve me pozitë ndërkombëtare të aftë për të rritur përvojën e Djallit në skenën ndërkombëtare.

Një kërkim që i bashkohet nevojës për të përforcuar zonën e sulmit të Djallit dhe në këtë kuptim një lajm i rëndësishëm mbërrin nga Spanja.

Todofichajes në fakt flet për nje zbutje te Real Madridit për shitjen e Isco te Milani. Portali spanjoll i transferimeve shpjegon se mesfushori sulmues i Merengues eshte objektivi i pare për gjysmën e dytë të sezonit.

Andaluziani ishte i bindur se do të gjente më shumë kohë me ardhjen e trajnerit të ri Carlo Ancelotti, por nuk ishte kështu.

Këtij problemi duhet shtuar se kontrata e tij skadon në verë dhe nuk ka synime për ta rinovuar, as nga ana e kompanisë, as nga ana e tij.

Prandaj, Blancos nuk do të pengonin largimin e Iscos dhe me kënaqësi do të shpëtonin nga një rroge e kushtueshme.

Prandaj, i takon lojtarit të marrë një vendim në lidhje me seancën e transferimit të janarit, gjithashtu të jetë në gjendje të luajë më vazhdimisht dhe të fitojë thirrjen e Luis Enrique për Kupën e Botës në Katar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu