“Drejtuesit e Milanit më shkatërruan! Ja si më larguan. E drejtova makinën duke qarë”

Gjatë intervistës me kanalet zyrtare, Manuel Locatelli, mesfushori i Sassuolo, analizoi momentin kur u largua nga Milani, një pikë kthese e rëndësishme për karrierën e tij:

“Në momentin kur ata më thanë se nuk isha më pjesë e projektit ishte shkatërruese.

Në Milanello menaxherët më thanë se nuk isha më i rëndësishëm për projektin e tyre tekniko-taktik. Ishte me të vërtetë shkatërruese.

E drejtova makinën duke qarë. Shkova te e dashura ime dhe qamë së bashku, pastaj thirrëm prindërit e mi. Ishte shkatërruese, por më ndihmoi, sepse në fund të fundit edhe unë duhej të ndryshoja”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu