Drejton Monza por dikur ka fituar me Milan, Brocchi i thur elozhe Paolo Maldinit si drejtues!

Cristian Brocchi, ish-trajneri i Milanit dhe trajneri aktual i Monza-s, foli për Corriere dello Sport për Paolo Maldini, drejtorin teknik kuqezi:

Paradosso Milan: San Siro fischia Brocchi, mentre il San Mames premia  Maldini - Serie A 2015-2016 - Calcio - Eurosport

“Maldini meriton respekt të madh, unë jam i lumtur për të. Është një luks për futbollin, pse të gjithë kanë nevojë për kohën e duhur! Një nga arsyet pse do të jetë emocionuese të takohemi përsëri me Milanin nesër. Paolo ka treguar se ka ide të qarta, mendoj se askush prej nesh nuk ka një shkop magjik. Pastaj, midis shokëve të mi të vjetër të skuadrës, nuk e harroj Sandro Nesta: Më erdhi keq që ai nuk e ngjiti Frosinone në Serie A me Frosinone”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu