Drejt Verona-Milan, 5 mungesa për Piolin! Formacioni i mundshëm dhe dy ndryshime

“Më shqetësojnë dëmtimet e shumta, pasi kalendari po bëhet i ngjeshur”. Stefano Pioli komentoi kështu situatën e Milanit sa i përket mungesave.

Veç kësaj, ai shtoi dhe se nuk priste të rikuperonte ndonjë lojtar për ndeshjen ndaj Verona, edhe pse Tonali është gati.

Sky Sport azhornoi situatën e lojtarëve të Milan pas trajnimit të sotëm.

Skuadra e Stefano Pioli u gjend në Milanello këtë mëngjes, menjëherë pas barazimit zhgënjyes të djeshëm ndaj Udineses në San Siro.

Janë pesë lojtarë të Milan ende në infermieri, të cilët sipas korrespodentit Peppe Di Stefano nuk do të rikuperohen për ndeshjen në Verona.

Asgjë për të bërë për Ismael Bennacer dhe Mario Mandzukic, të cilët tani janë ndaluar për rreth dhjetë ditë, por që duken të gatshëm të kthehen në grup që në fillim të javës së ardhshme.

Jashtë gjithashtu Hakan Calhanoglu dhe Daniel Maldini, jo të rikuperueshëm për ndeshjen jashtë në Bentegodi. Si dhe Zlatan Ibrahimovic.

Suedezi ishte në Milanello sot për seancën klasike të fizioterapisë, por rreth orës 3 pasdite ai u kthye drejt Sanremos.

Në fakt, Ibra do të marrë pjesë në tre mbrëmjet e ardhshme të Festivalit para se të bashkohet përfundimisht me ekipin e tij përsëri.

Kundër Hellas, megjithatë, Milani, pa ndonjë mungesë të caktuar, do të ndryshojë diçka në formacionin startues.

Pioli duhet të hedhë titullarë Calabria, Saelemaekers dhe Krunic nga minuta e 1. Diaz do ta nisë nga stoli.

Rafael Leao dhe Ante Rebic në sulm. Tomori gjithashtu duhet të jetë në dispozicion përsëri nga minuta e parë, pasi u la pushim dje kundër Udineses për shkak të një tendosje të lehtë të muskujve. Anglezi do të jetë në balotazh me Romagnoli.

(4-2-3-1) Donnarumma; Kalabria, Kjaer, Tomori (ose Romagnoli), T. Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Krunic, Rebic; Leao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu