Drejt Europa League me syrin te derbi, radha e Mandzukic dhe Tonali. Ja ndryshimet e Piolit

Java që çon në derbi kundër Inter fillon sot. Vëmendja e shumicës së tifozëve padyshim është drejtuar në ndeshjen e së dielës, por së pari është një tjetër ndeshje e rëndësishme për t’u përgatitur, ajo kundër Crvena Zvezda, e planifikuar për të enjten në 18:55.

Milan do të fluturojë për në Beograd për të sfiduar ekipin e Stankovic për ndeshjen e parë të raundit të 32 të Ligës së Evropës.

Duhet një provë bindëse për të lënë pas humbjen kundër Spezia-s dhe të paraqiten në mënyrën më të mirë të mundshme në ndeshjen kundër Interit.

Stefano Pioli do të mbështetet në rotacion, duke lënë jashtë lojtarët që kanë treguar se janë pak mangut me oksigjenin në këtë moment.

Do të jetë e vështirë të shihet Simon Kjaer që nga minuta e parë, i cili do të ruhet për Interin. Hapësirë ​​për Tomori, i cili hyri në fushë edhe kundër Spezia.

Nuk duhet të ketë dyshim në lidhje me konfirmimin e Donnarumma në portë. Përpara portierit të gatshëm, përveç anglezit, edhe Romagnoli dhe Calabria. Për të kuptuar nëse Theo do të respektojë një seancë pushimi, në këtë rast Dalotit në të majtë mund t’i jepet një shans tjetër.

Në mesfushë do të jetë radha e Sandro Tonali, i cili pas 90 minutash të qëndruar në stol kundër Spezias, do të marrë një fanellë përkrah Franck Kessie. Bennacer u shfaq pak mbrapa në gjendje fizike dhe mund të luante vetëm një pjesë të lojës.

Njeriu më i pritur për ndeshjen kundër Yllit të Kuq është sigurisht Mario Mandzukic. Sulmuesi kroat i cili mbërriti gjatë merkatos së janarit ka punuar shumë këto ditë.

Deri më tani ai ka luajtur vetëm disa pjesë të ndeshjes, kundër Atalanta, Bologna, Crotone dhe Spezia (jo më shumë se 25 minuta), praktikisht asnjëherë duke lënë gjurmë.

Kroati duhet të fillojë nga minuta e parë, i shoqëruar nga Leao dhe Castillejo. Për të kuptuar nëse Calhanoglu, i cili nuk u shfaq në formë të përsosur në Liguria, apo Zlatan Ibrahimovic do të jetë titullari.

Ndjesia është se shumë nga lojtarët që do të përballen me Interin nga minuta e parë të dielën nuk do të luajnë të gjithë ndeshjen e Europa League.

Në këto ditë, për më tepër, do të duhet të kuptohen kushtet reale të Rebic, të cilin Pioli shpreson t’i ketë menjëherë në dispozicion.

Është padyshim herët të përshkruash formacionin që do të sfidojë ekipin e Stankovic. Tashmë sot, pas seancës së parë të trajnimit të përjavshëm, do të jetë e mundur të kuptohet më shumë, por cilado që të zgjidhet njëmbëdhjetë, kundërshtari nuk duhet të nënvlerësohet për të mos hedhur poshtë kualifikimin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu