Donte kthimin në Serie A ose te Milani, befason Pato! E ardhmja e tij në Irak?

Pasi priti Milanin deri në fund duke e shprehur dëshirën e tij edhe në intervistën për Gazzetta dello Sport dhe pasi nuk mbërriti dot në Serie A, Alexandre Pato duket pranë transferimit në një kampionat tjetër.

E ardhmja e tij duhet të jetë në Azi, ku ai tashmë ka luajtur me Tianjin në Kinë midis vitit 2017 dhe 2019.

Risultato immagini per pato alexandre

Siç është zbuluar nga Asian Football, ish-sulmuesi i AC Milan ka gjetur një marrëveshje për të kaluar në Al Diëaniya SC në Irak.

Padyshim një destinacion i papritur për 31-vjeçarin brazilian, të cilin ne e imagjinonim se do ta shihnim në një kampionat tjetër përveç atij irakian.

Risultato immagini per pato alexandre

Kalimi i Patos në Al Diëaniya nuk është ende zyrtar, por nënshkrimi së shpejti mund të bëhet publik.

Lojtari gjithashtu ishte në kontakte me klube italiane javët e fundit, por asnjë negociatë nuk mori sukses.

Ish-futbollisti i Milanit duket se është i drejtuar për një lëvizje në Azi, ku më shumë skuadra e kanë kërkuar atë. Iraku mund të jetë destinacioni i tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu