Donnarumma sulmohet nga tifozët pas ndeshjes, gazetari i Sky: Po ja fusni kot, e njoh Gigio. Ajo buzëqeshje…

Peppe Di Stefano, i cili foli për Sky Sport, komentoi edhe episodin e buzëqeshjes së Donnarumma në fund të ndeshjes me ish-kuqeziun Reina:

“Unë e njoh Donnarumma prej shumë vitesh. Nuk është një buzëqeshje që mund të ndryshojë gjendjen shpirtërore dhe gjendjen e formës së një lojtari që nuk heq kurrë këmbën dhe dorën, gjithmonë luan në çdo gjendje fizike.

Reina është një mik i tij dhe ka qenë shumë i dobishëm për të në karrierën e tij. Rinovimi? Milani i ofroi së pari 6 + 1 për pesë vjet, pastaj 7 + 1 për pesë vjet, të dyja të refuzuara.

Ideja e Raiola është dymbëdhjetë në sezon. Milani bëri një ofertë prej dy vjetësh me një klauzolë lirimi 30/35 në rast moskualifikimi për në Champions League, por për momentin kjo ofertë nuk ka pasur përgjigje.

Oferta është e lartë por palët janë të vendosura. Pozicioni i Milanit është të mbrojë Donnarumma deri në fund të sezonit. Ka shumë lojtarë të nivelit të lartë në skadim, Milani shpreson që një ditë të zgjohen, trokasin dhe nënshkruajnë rinovimin!

Por e njoh personalisht këtë Donnarumma dhe ajo buzëqeshje nuk ka asnjë lidhje me të ardhmen…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu