Donnarumma, Raiola drejton gishtin nga Milani: vjen përgjigja që kryqëzon agjentin mashtrues dhe interesaxhi!

Intervista e Mino Raiola në mbrojtje të Gianluigi Donnarumma qartë nuk kaloi pa u vënë re. Agjenti italiano-holandez drejtoi gishtin nga Milan që nuk mbrojti lojtarin, i cili u vershellye gjatë Itali-Spanjë dhe u akuzua me një banderole ne qytet.

Deklarata te konsideruara të vështira për t’u kuptuar nga bota kuqezi, por edhe nga profesionistët. Përgjigja nga Milani, e vënë në dyshim nga Raiola, nuk mbërriti, por mesazhet sociale drejtuar agjentit të mirënjohur janë vërtet të shumta.

Raiola u hodh menjëherë në rrjet si trend i dites dhe është e vështirë të gjesh dikë që pajtohet me mendimin e tij. Mendimi i Giuseppe Pastore është interesant. Me një ironi delikate, ai nënvizon sesi sjellja e agjentit të mirënjohur po kontribuon ‘në një mënyrë të bujshme’ në përmirësimin e imazhit të Paolo Maldinit…

Edhe Fabrizio Biasin, sigurisht jo dikush që i do ngjyrat kuqezi, e vë Raiolan në sytë e tij: “Gigio, një turp! Dhe është faji im”, do të ishte perfekte, shkruan gazetari i Interit. Prandaj duket qartë se faji i kujt është dhe pse portieri i PSG në këtë moment vershellehet nga kushdo…

Bota e mediave sociale, mbi të gjitha, pyet veten pse Milani duhet të kishte ndërhyrë duke pasur parasysh që Donnarumma nuk është më lojtar i tyre.

Ka nga ata që kërkojnë që ta bëjë këtë tani dhe ata që premtojnë gëzime të tjera, madje edhe më bindëse, për t’iu përgjigjur deklaratave që janë të papërshtatshme…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu