SPORTMEDIASET – Donnarumma, zbulohen ofertat shokuese nga PSG dhe Chelsea!

“Gigio” Donnarumma, portieri i lindur në vitin 1999, aktualisht është duke negociuar rinovimin e kontratës së tij me Milan. Synimi i portierit është të qëndrojë dhe të luajë me kuqezinjtë edhe në sezonet e ardhshme.

Në këtë drejtim, ai i ka dhënë një mandat agjentit të tij, Mino Raiola, për të përfunduar negociatat me Ivan Gazidis, Paolo Maldini dhe Frederic Massara, menaxherët e Milanit.

Raiola, megjithatë, nuk duket se dëshiron të jetë i kënaqur me 7 milion euro neto në sezon (paga u rrit krahasuar me marrëveshjen aktuale në fuqi) të vëna në pjatë nga “Djalli”.

Menaxheri kërkon gati 10 milion euro neto në vit për klientin e tij. Shifër e gjykuar ende e lartë nga drejtuesit e Milanit, veçanërisht në periudhën e Covid-19, me buxhetet e klubeve që janë prekur.

Claudio Raimondi i “Sport Mediaset”, shpjegon pse Raiola ndihet i fortë dhe i sigurt në rihapjen e kërkesave të tij.

PSG dhe Chelsea – tha Raimondi gjatë transmetimit “Pressing” – në fakt do të donin të transferonin Donnarumman, nga 1 korriku i ardhshëm, falas, nëse numri 99 nuk rinovon marrëveshjen me Milanin.

Të dy klubet do të joshnin Raiola me një pagë të propozuar prej 12 dhe 14 milion euro neto në vit, pothuajse dyfishin e shumës së ofruar nga kuqezinjtë.

Raiola bën presion për këto zgjidhje të huaja, por Donnarumma dëshiron Milanin. Megjithatë, koha po mbaron dhe një zgjidhje do të duhet të gjendet deri në fund të muajit…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu