Donnarumma, nyja e klauzolës: pozicioni i Milanit dhe Raiola! Elliott jep dritë jeshile, por…

E ardhmja e Gianluigi Donnarumma duhet të jetë akoma në Milano. Është e vërtetë që kontrata skadon në qershor 2021, por portieri kampan dëshiron të rinovojë dhe në çdo rast ai kurrë nuk do ta linte klubin në një transferim falas.

Drejtuesit kuqezi dhe Mino Raiola tashmë po flasin për të gjetur një marrëveshje.

Një takim, mbase vendimtar, midis palëve mund të zhvillohet gjatë pushimit të ardhshëm kombëtar.

Në tryezë jo vetëm e ardhmja e Gigio, por edhe ajo e Zlatan Ibrahimovic.

Sa i përket Donnarumma, ideja është që një zgjatje deri në qershor 2024 me një rritje të pagës. Do të shkonte nga 6 milion euro neto në sezon në 7-7.5 milion në pagë vjetore.

Chelsea não está mais interessado em Donnarumma, do Milan

Gazeta Tuttosport shpjegon se problemi mbetet klauzola e zgjidhjes.

Raiola dëshiron ta përfshijë atë në kontratën e re, duke e vendosur atë në rreth 35 milion euro dhe duke e lidhur atë me dështimin për t’u kualifikuar në Champions League.

Milani e konsideron këtë shifër shumë të ulët dhe preferon ta vendosë atë në 50 milion. Do të jetë e nevojshme të negociohet përsëri për të gjetur një marrëveshje që kënaq të gjitha palët.

Klubi kuqezi njeh vlerën e Donnarumma, megjithatë duhet të kujdeset edhe për buxhetin dhe nuk mund të kënaqë çdo kërkesë nga Raiola.

Nga pronarët Elliott ekziston një gatishmëri për të rritur pagën tashmë shumë të lartë të Gigio, por agjenti nuk duhet të tërheqë litarin tepër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu