Donnarumma nje tjeter rekord, hyn ne Histori!

Kunder Napolit per Donnarumma do te jete nje ndeshje speciale, jo vetem se eshte napoletan por Gigio mbush 100 ndeshje ne Seria dhe eshte vetem 19 vjec.

Nje rekord ky per talentin kuqezi ku portieret si Buffon 100 ndeshje i ka bere ne moshen 21 vjecare, Toldo 25, Pagliuca 24 dhe legjenda Dino Zoff 25 vjec.

100 ndeshje ne Seria A Gigio i realizon vetem 19 vjec nje muaj e 20 dite duke treguar dhe nje here talentin qe ka ky portier.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu