“Donnarumma? Një pikëllim! E doja te Milani deri në vitin 2038. Vetëm aty jo kurrë…”

I

Carlo Pellegatti, i cili foli në kanalin e tij në Youtube, foli për zërat e shumtë që e shohin Gigio Donnarumma larg Milanit.

Gazetari i njohur nuk dëshiron të shohë portierin e lindur në 1999 me fanellën e Juventusit: “Është një rrjedhje, për një muaj ata do të flasin për rinovimin e Donnarumma – thotë Pellegatti me hidhërim -. Milani duhet të përqendrohet në finalen e kampionatit por kjo nuk është e lehtë…”.

“Çfarë duhet të bëjë Milani? Klubi ka paraqitur një ofertë dhe po pret – vazhdon Pellegatti -. Thashethemet vijnë nga Torino, nga mjedisi i Torinos.

Situata është me të vërtetë e rëndë, tifozi që e do Gigio dëshiron të shohë një situatë përfundimtare, jo një rinovim në 1-2 vjet.

Një problem për nervat e tifozëve, të cilët nuk janë në gjendje të shijojnë performancën e tij. Donnarumma ishte më i miri kundër Sampdoria dhe Parma…”.

Jo Juventus – “Le ta pranojmë, nëse ai shkon jashtë vendit do të ishte një dhimbje torturuese, me Juventusin nuk do të kishte asnjë përcaktim për të përshkruar zhgënjimin, do të ishte vërtet e padurueshme.

Shpresoj që ato janë vetëm thashetheme, kemi frikë se mos humbasim një figurë si Donnarumma që donim me vete deri në vitin 2038, kur ai do të jetë 39 vjeç. E kisha mashtruar veten se ishte ashtu…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu