Donnarumma, gazetari zbulon: Paolo Maldini i lodhur, për herë të parë…

Në takimin e zakonshëm të mëngjesit në Youtube, Carlo Pellegatti foli për momentin e Milanit.

Deklaratat në lidhje me intervistën e Paolo Maldini para ndeshjes kundër Parma të shtunën pasdite janë veçanërisht interesante…

Gazetari i njohur, me me besim kuqezi, u ndal në fjalët në lidhje me Gigio Donnarumma: “Për momentin nuk jemi të sigurt nëse ai mund të qëndrojë në Milano – thotë Pellegatti – Paolo ka thënë gjithmonë se do të bënte gjithçka për të mbajtur portierin e lindur në vitin 1999 por të shtunën, në intervistën para Parma-Milan, ai dukej, për herë të parë, i ftohtë, pothuajse i lodhur nga tema, gjithmonë i sjellshëm, por ai tha shumë qartë se për të vazhduar një aventurë së bashku ju duhet të jeni të lumtur të dy.

Si të thuash: ne do të ishim të lumtur, padyshim në kushte të larta, sipas mendimit tonë, por duhet të jemi të lumtur të dy”.

“Fjalë të thata dhe të qarta, për herë të parë – vazhdon Pellegatti – unë pashë Maldinin, i cili përfaqëson Milanin, nuk do të them i zhgënjyer, por shfaqi lodhje dhe bezdi duke pritur një përgjigje nga Donnarumma.

Edhe Milani ka filluar të ketë frikë të vërtetë, pavarësisht se miqtë thonë se duan të qëndrojnë…

Fjalët e Maldini duhet të bëjnë që agjenti i Donnarumma të reflektojë”

Për muaj me radhë është treguar në lidhje me negociatat midis Milanit dhe Mino Raiola për rinovimin e Gigio Donnarumma.

Deri në fund të kontratës kanë mbetur vërtet disa ditë, por situata nuk është zhbllokuar ende. Negociatat po përjetojnë një ngërç.

Djalli do të donte që portieri të nënshkruante një kontratë të gjatë katër deri në pesë vjet, me rreth tetë milionë euro neto në sezon.

Nga ana tjetër, agjenti italo-holandez, nxit për një marrëveshje afatshkurtër, një deri në dy vjet, për shifra më të larta prej dhjetë deri në dymbëdhjetë milion.

Çështje të tjera për t’u zgjidhur janë sigurisht komisioni dhe klauzola e mundshme e lirimit.

Siç u tha, Raiola do të dëshironte një rrugë të lehtë arratisje nëse Milani nuk arrin të përmbushë premtimet.

Shpresa është që kualifikimi për në Champions League do të hapë përfundimisht marrëveshjen. Në fakt, është e vështirë të vendosësh të vazhdosh diskutimet edhe gjatë verës…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu