Donnarumma, fjalë lideri! Kritikon ekipin por shton: Fatin e kemi në dorë, shiriti i përket Romagnolit

Gigio Donnarumma u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes Lille-Milan 1-1. Portieri sot mbante shiritin e kapitenit në mungesë të Romagnoli.

“Ne mund të kishim fituar, kemi pësuar një gol shumë të shmangshëm, unë jam pak i hidhëruar por e rëndësishme është të mos humbasim. Kemi edhe dy finale të tjera, ne e vendosim fatin tonë”

Për mungesën e Zlatan: “Ibra është një kampion, ai na jep një dorë të shkëlqyeshme, por të gjithë ata që zbresin në fushë janë lojtarë të mirë dhe meritojnë të luajnë për Milan. Ata do të japin gjithçka që të mos ndihet mungesa e Zlatanit”

Shiriti: “Një krenari të jesh kapiten i Milan, por shiriti i përket Alessio, unë ndoshta do t’ia jap atë të dielën”.

Për zhdukjen e Maradonës: “Ai është gjithçka, është futbolli. Sapo zbritëm në Francë ishte ky lajm i keq, më shqetësoi. Një përqafim për të gjithë familjen e tij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu