Donnarumma do Milanin, “Maldini i thotë jo kërkesës së Raiola”

Këto janë ditë të rëndësishme për temat e rinovimit në Milano. Të mërkurën kishte një takim me agjentin e Calhanoglu: Maldini tha se ishte një samit pozitiv, me një frymë bashkëpunimi.

Gjithmonë ka distancë në lidhje me kërkesat, por mesazhi i fundit sugjeron të menduarit pozitiv.

Çështja “Donnarumma” është gjithashtu me gjemba dhe ende e pazgjedhur, jo për shkak të vullnetit të portierit natyrisht.

Kontrata e Gigios skadon, ashtu si ajo e Calhanoglu, por vullneti i Gigio është i qartë: ai dëshiron të qëndrojë në Milano.

Mino Raiola dhe Paolo Maldini kanë filluar negociatat dhe shenjat e para janë pozitive, përveç njërës: çështja e klauzolës së lirimit.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera, nyja është pikërisht ajo dhe palët duhet të bashkohen për të arritur një pikë kthese.

Agjenti i njohur dëshiron ta fusë atë në rast të moskualifikimit të Milanit në Ligën e Kampionëve; Maldini nuk pajtohet dhe ka refuzuar.

Negociatat përqendrohen kryesisht në këtë: filtron optimizëm nga Casa Milan dhe ka një mundësi të mirë që marrëveshja të arrihet.

Duhet të arrihet marrëveshja për këtë pikë, më e rëndësishmja.

Sa i përket pagës, Raiola kërkoi një milion më shumë (nga 6 në 7 milion aktual) dhe Milani duket se bie dakord.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu