Donnarumma dhe keqardhja për Milanin: “Të dorëzohemi, nuk donte të qëndronte dhe pikë. Nuk e di arsyen ende”

Carlo Pellegatti foli për ‘Tutti Convocati” në Radio 24, duke u kthyer përsëri te një çështje me gjemba te Milani dhe që djeg jashtë mase…

Në fakt, gazetari i besimit milanez komentoi lamtumirën e Gigio Donnarumma, ndër protagonistët e suksesit të Italisë në gjysmëfinalen evropiane kundër Spanjës, me penalltinë e pritur ndaj lojtarit të Juventusit Alvaro Morata.

Këto ishin fjalët e tij në transmetim: “Dhemb të kesh portierin më të mirë në botë dhe ta humbasësh atë kështu, por ne duhet të heqim dorë për faktin se ai nuk dëshironte të qëndronte në Milano. Nuk e di pse… Nuk e di arsyen!”

Pellegatti nuk është në gjendje të shpjegojë arsyen e lamtumirës së portierit, i cili më në fund kishte arritur shansin të shkelte fazën e Ligës së Kampionëve me Djallin. Donnarumma do ta bëjë atë me PSG vitin e ardhshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu