Donnarumma dhe Calhanoglu temat e nxehta, por po afron edhe rinovimi tjetër i domosdoshëm kuqezi!

Casa Milan AC Milan Corporate headquarter Milano 14-04-2017 Presentazione nuova proprieta AC Milan New Ac Milan properties Foto Daniele Buffa/Image/Insidefoto

Franck Kessie është sigurisht një nga surpriza më të bukura të pas karantinë së Milanit. Mesfushori i Bregut të Fildishtë i pushtoi të gjithë me super paraqitje, duke e bërë atë një lojtar të domosdoshëm për tabelën e shahut të Stefano Pioli.

Tifozët gjithashtu kanë filluar të vlerësojnë shfaqjet e ish-futbollistit të Atalanta-s. Ndryshimi i modulit taktik, me kalimin nga 4-3-3 në 4-2-3-1, sigurisht që ka ndihmuar.

Thashethemet për shitjen e tij të mundshme tani janë me të vërtetë larg, me të vërtetë Milani shpreson të jetë në gjendje ta mbyllë rinovimin shpejt.

Kessie ka një kontratë që skadon në vitin 2022 dhe kërkohet një zgjatje urgjente. Kuqezinjtë duan të vazhdojnë me lojtarin dhe, siç raportohet nga calciomercato.com, është caktuar një takim me agjentin e tij për rinovimin.

Prioriteti padyshim do t’u jepet Gigio Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu, të cilët nga qershori 2021 mund të largohen falas!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu