Donadoni: “Ja pse e kam frikë Atalanta, por Milani ka shansin e fundit! Donnarumma-Calha…”

Roberto Donadoni, një ish lojtar i Milan, flet për PianetaMilan.it përpara ndeshjes së kuqezinjve ndaj Atalanta, të planifikuar për të dielën në mbrëmje:

“Një lojë pak e hapur për të gjithë skenarët. Dihet që Atalanta, duke parë paraqitjet e fundit sidomos brenda fushe, ka diçka më shumë, por është e qartë se është një lojë brenda ose jashtë, kështu që unë besoj se Milani do të luajë letrat e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ekipi i Pioli kishte shansin e së dielës së kaluar për të qenë në gjendje të siguronte Champions League, por kjo nuk ndodhi, kështu që ky është shansi i fundit. Shpresoj të dalë një ndeshje e mirë. Nga këndvështrimi i dashurisë unë jam 50% i ndarë. Shpresoj që në fund futbolli të triumfojë”.

DONNARUMMA DHE CALHA – “Nuk e di. Në këtë situatë lojtarët janë thelbësorë. Secili prej nesh është zot i fatit të tij, në kuptimin që zgjedhjet duhet të kenë të bëjnë kryesisht me lojtarin individual.

Është e qartë se ka interesa të ndryshme përfshirë, por atëherë vullneti i lojtarit është vendimtar, përtej çdo fjalimi që lidhet me prokurorë, agjentë etj. Është një zgjedhje që atletët duhet të bëjnë në sajë të mundësive të klubit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu