“Do t’i takoj klubet, por mos harroni kryesoren!” Kryebashkiaku i Milanos “zvarritet”…

Pas zgjedhjeve komunale në Milano, me konfirmimin e Giuseppe Sala Kryetarit të Bashkisë, Milano dhe Interi mezi presin të rregullojnë dokumentet e fundit për të filluar punën për Stadiumin e Ri.

Por nëse ka një nxitim të caktuar nga ana e klubeve në fjalë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për kryetarin e bashkisë. Giuseppe Sala dëshiron të shohë qartë, i vetëdijshëm për shqetësimin legjitim të Milanit dhe Interit.

Sipas tij, Sala do të bëjë gjithçka për të takuar dy klubet, të cilat padyshim nuk mund të presin pafundësisht për një vendim.

Duke folur gjatë konferencës për shtyp për të prezantuar zyrtarisht përbërjen e re të këshillit, Kryetari i Milanos u shpreh si më poshtë në projektin fatlum të New San Siro:

“Interi dhe Milani më kanë kërkuar t’i takoj dhe sigurisht që do ta bëj së shpejti, atëherë do të jetë koha për të marrë vendimin përfundimtar.

Jo të gjithë e shohin atë në të njëjtën mënyrë, por të gjithë e dinë se cili është rregulli thelbësor: nëse nuk arrini në një sintezë, në fund unë do të vendos.

Eshtë e kotë të vendosim duart tashmë, sepse tema e diskutimeve me kompanitë është atje, por ne nuk mund t’i mbajmë ato në pritje për një kohë të pafundme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu