“Do të tregoheshim budallenj nëse do të na ndodhte kjo gjë tani…”

Janë gjashtë ndeshje për të bërë deri në fund të kampionatit të Serie A, dhe Davide Calabria foli për finalen e sezonit kuqezi në mikrofonat e Sky Sport.

Mbrojtësi i Milanit para së gjithash shprehu shumë keqardhje për humbjen ndaj Sassuolo në ndeshjen e fundit të kampionatit:

“Ne duhet të jemi më konkretë kur të arrijmë metrat e fundit.

Gjithashtu patëm një ndeshje të mirë kundër Sassuolo, por ndoshta u zgjatëm pak në finale por mund të ndodhë. Besoj se thjesht duhet ta mbyllnim përpara”.

Davide vazhdoi të shprehte me bindje atë që duhet bërë për të shmangur dështimin për të mos u kualifikuar në Ligën e Kampionëve:

“Do të ishte budallallëk të arrinim deri këtu, duke luajtur kaq shumë ndeshje shumë mirë dhe tani të hedhim gjithçka tutje…

Ne praktikisht kemi arritur në vijën e finishit dhe tani duhet të shtyhemi edhe më shumë, duke mos na u dridhur këmbët…

Ne duhet të jemi edhe më të përqendruar dhe të vëmendshëm ndaj çdo detaji për të arritur qëllimet tona”.

Më në fund, Calabria shprehu mendimin e tij për deklaratat e Zlatan Ibrahimovic, pasi nënshkroi dje rinovimin e kontratës me Milanin:

“Milani është një ekip i njohur në të gjithë botën. Fjalët e Ibra ishin shumë të bukura, por edhe normale, sepse besoj se çdo lojtar dëshiron ta përfundojë karrierën e tij në një ekip të shkëlqyeshëm si Milani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu