“Do të derdh deri pikën e fundit të djersës dhe gjakut për Milanin! Sekreti ynë quhet Pioli, Ancelotti ka zemër kuqezi”

Duke folur për mikrofonat e MilanTv, Brahim Diaz u rikthye të shprehë ndjesitë e tij kuqezi. Formula e huazimit me 2 vite sigurisht e ngroh më shumë, por sidomos numri “10” mbi shpinë…

Për ndjenjat e kthimit.

“Unë jam shumë i lumtur që jam përsëri këtu, në këtë klub të shkëlqyeshëm. Unë jam i kënaqur për gjithçka që kemi bërë vitin e kaluar, por tani fillon një sezon i ri në të cilin ne do të japim më të mirën tonë: këto ngjyra meritojnë që unë të jap 100% dhe kjo është ajo që do të bëj.

Europiani Under 21

“Kampionati Evropian U21 ishte një përvojë e mirë. Unë shkova shumë mirë me shokët e mi të skuadrës. Mendoj se meritonim më shumë, por isha akoma shumë i lumtur. Ishte një përvojë shtesë, shumë pozitive, por tani duhet të shohim përpara për të ardhmen. Do të ketë akoma shumë përvoja për të jetuar “

Mbi debutimin me gola në kombëtaren e të moshuarve.

“Goli i parë me ekipin kombëtar të Spanjës është një nga momentet më të mira në karrierën time edhe pse mbaj mend shumë përvoja pozitive, ditë të paharrueshme dhe momente unike.

Rrethanat lejuan që shumë lojtarë të debutonin kundër Lituanisë, kjo më bëri shumë të lumtur, por unë gjithashtu përjetova shumë momente të mrekullueshme të paharrueshme me Milanin vitin e kaluar “

Për zgjedhjen e numrit dhe përgjegjësinë e veshjes së 10tës…

“21 është një numër që më pëlqen shumë, por është po aq e vërtetë që edhe mua më ka pëlqyer gjithmonë 10: është një numër unik në historinë e Milanit.

E di që është i rëndë dhe kërkon përgjegjësi të madhe për vlerën që ka për Milanin dhe për ngjyrat e tij. Unë do të jap më të mirën time për tifozët dhe do të jem në lartësinë e këtij klubi të shkëlqyeshëm.

Ndihem se mundem dhe dua ta bëj. Unë e dua këtë klub, dua të jap më të mirën time dhe do të marr numrin 10 sepse unë e dua atë dhe ka një rëndësi të madhe në Milano.

Kjo më jep motivime dhe ndjesi unike. Unë do të tregoj talentin tim dhe do të djersitem deri në pikën e fundit të gjakut për këtë klub të madh dhe do të luftoj që të kem një sezon të shkëlqyeshëm”.

Mbi sezonin e kaluar.

“Vitin e kaluar kam kaluar një kohë të shkëlqyeshme këtu, jam argëtuar shumë dhe kam kuptuar madhështinë e këtij klubi.

Këtë vit ne shpresojmë që të jemi në gjendje të bëjmë më mirë edhe nëse viti i kaluar ishte një sezon shumë pozitiv: tani ka një sezon tjetër për tu përballur dhe Milani meriton që ky grup të jetë në përputhje me të.

Unë mendoj se të gjithë jemi gati të japim më të mirën tonë dhe të arrijmë qëllime të mëdha”.

Mister Pioli.

“Bashkimi i grupit është i tëri falë Piolit si dhe gjithçkaje që kemi arritur: ai ka ndërtuar një grup shumë të mirë me lojtarë me përvojë dhe lojtarë të rinj që duan të rriten së bashku.

Falë tij kemi mësuar shumë, ai na ka mësuar shumë gjëra dhe vitin e kaluar nën drejtimin e tij ne patëm një rrugë mjaft të qëndrueshme dhe një sezon pozitiv. Tani duhet të rritemi më tej duke ndjekur trajnerin për të pasur një sezon tjetër të shkëlqyeshëm”.

Bisedimet për Milanin me Ancelottin.

“Me Ancelottin kemi biseduar për Milanin. Ai ka zemrën kuqezi dhe e do shumë këtë klub. Ai më tha të jepja gjithçka për këtë skuadër dhe për një klub kaq të madh. Ai ishte shumë i lumtur për kthimin tim këtu.

Mbi tifozët e Milanit.

“Mezi pres që tifozët të kthehen në stadium. Për mua ishte një përvojë unike. Milani ka tifozë në të gjithë botën dhe ata janë të jashtëzakonshëm. Ishte shumë mirë të shihja se si ata kanë qenë gjithmonë pranë nesh gjithmonë duke na mbështetur. Ata ishin thelbësorë për ne, na bënë të japim gjithnjë e më shumë.

Unë vetëm mund të them që të jenë gjithmonë pranë nesh, ne do të japim më të mirën tonë. Është një kënaqësi dhe një nder të kemi mbështetjen e tyre “

Përshëndetje për tifozët.

“Përshëndetje për të gjithë tifozët. Unë jam shumë i lumtur që jam këtu. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen dhe afeksionin”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu