“Djemtë mblodhën fuqitë pas eliminimit të pamerituar! Bennacer? Më vjen keq për Tonali dhe Meite por Isma…”

Stefano Pioli u intervistua nga Sky Sport pas fiores në “Franchi” ndaj Fiorentina.

“Zhgënjimi pas eliminimit ishte i fortë, ne donim të vazhdonim, por të dy paraqitjet na dhanë më shumë motivim dhe besim. Ishte ndeshja më e vështirë, djemtë gjetën dhe mblodhën të gjitha forcat e mundshme”.

Për festën: “Unë gjithmonë gëzohem kur fitojmë, lojërat janë të gjitha të vështira dhe të rëndësishme. Sa më shumë që vazhdon, aq më shumë peshojnë.

Ka kaq shumë ekipe që luftojnë, ne duam të përpiqemi të qëndrojmë atje. E dinim se nuk mund të jemi gjithmonë të shkëlqyeshëm por gjëja e rëndësishme ishte të kthehemi te fitorja. Të kesh sukses kundër një ekipi si Fiorentina do të thotë që kemi bërë një paraqitje të rëndësishme”.

Për fjalët e Ibra mbi Scudetto: “Ibra ka të drejtë të flasë për Scudetto. Ne duhet të përpiqemi t’i fitojmë të gjitha, e ardhmja jonë varet nga ne, ne kemi cilësitë që të përpiqemi të fitojmë çdo ndeshje të vetme. Të gjitha ndeshjet do të jenë e vështira, ne duhet të përpiqemi të insistojmë”.

Për Bennacer: “Pa hequr asgjë nga Meite dhe Tonali, Isma ka disa karakteristika të veçanta, unë jam i kënaqur me kthimin e tij, tani ai do të shkojë në ekipin kombëtar por ai do të luajë vetëm një ndeshje e cila gjithashtu mund t’i bëjë mirë”.

Scudetto: “Ne kemi filluar me objektiva të tjerë, por tani ne jemi atje dhe ne luajmë gjithçka. Kemi mundur shumë rekorde, por nëse nuk bëjmë mirë ndeshjet e ardhshme nuk do të na çojnë në asgjë. Janë shtatë skuadra të forta, katër do të jenë të lumtur, tre pak më pak”.

Për disfatën e Juves: “Nuk e prisja, por në futboll nuk mund të marrësh asgjë si të mirëqenë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu